19" Network cabinet type A 14U FITB-TA-14U-600-600 Landing Chassis
SKU#:FITB36438OOJ
Model#: FITB-TA-14U-600-600
Sold: 3918
Availability: In Stock
Qty:
Direct Factory Price Contact Us: Sales@fiberinthebox.com
QtyPrice QtyPrice QtyPrice QtyPrice QtyPrice
fiberinthebox-bbb-a-plus-certification fiberinthebox-product-certification
Description
Application
Network cabinet for electronic equipment to work the environment and security
Features
Material
SPCC quality cold rolled steel Others: SPCC quality cold rolled steel Thickness: Mounting profile: 2.0mm; Mounting angle: 1.5mm; other: 1.2mm
Standard:
Comply with ANS/EIA RS-310-D, IEC297-2, DIN41491, PART1, DIN41491, PART 7, ETSI Standard
Loading Capacity:
Static loading: 500kg (on the adjustable feet)
Surface finish:
Degreaseing, Pickling, Phosphating, Powder Coated
Size:
Width:600mm Depth:600mm Height:14U Net Dimension: 600*600*14U(800mm) Packing size:820*620*620(mm)