19" Network cabinet type A 27U FITB-TA-27U-800-1000 Landing Chassis
SKU#:FITB85648LPC
Model#: FITB-TA-27U-800-1000
Price: gr 1,376.29
Sold: 4183
Availability: In Stock
Qty:
Direct Factory Price Contact Us: Sales@fiberinthebox.com
QtyPrice QtyPrice QtyPrice QtyPrice QtyPrice
1-9gr 1,376.29 10-39gr 1,348.77 40-69gr 1,321.24 70-99 Sign in to view 100+ Sign in to view
fiberinthebox-bbb-a-plus-certification fiberinthebox-product-certification
Description
Application
Network cabinet for electronic equipment to work the environment and security
Features
Material
SPCC quality cold rolled steel Others: SPCC quality cold rolled steel Thickness: Mounting profile: 2.0mm; Mounting angle: 1.5mm; other: 1.2mm
Standard:
Comply with ANS/EIA RS-310-D, IEC297-2, DIN41491, PART1, DIN41491, PART 7, ETSI Standard
Loading Capacity:
Static loading: 500kg (on the adjustable feet)
Surface finish:
Degreaseing, Pickling, Phosphating, Powder Coated
Size
Width:800mm Depth:1000mm Height:27U Net Dimension: 800*1000*27U(1400mm) Packing size:1420*820*1020(mm)